Het Hou van Holland uitje is een humoristisch spel dat zich afspeelt in onze trendy lounge Studio. Teams van max. 12 deelnemers gaan het tegen elkaar opnemen
Ik hou van Holland uitje
Elk team moet eerst zijn captain aanwijzen. De Hou van Holland presentator gaat jullie kennis van Nederland testen.Tijdens dit uitje testen we de kennis over:
De Nederlandse spellingWelke team scoort de snelste tijd bij het raden van het woord wat de teamcaptain moet uitbeelden
Muziek quiz met geluidsronde en meezingen natuurlijk
Jeg elsker det så meget
Karaoke, Het uitgekozen teamlid krijgt een kop telefoon op. Hij / zij of duo hoort alleen de melodie en moeten meezingen in het Deens. Welk team weet het snelst de titel en de naam van de artiest, of is er geen touw aan vast te knopen en liggen we alleen blauw van het lachen.
Eten en drinken tijdens het uitje
Tussen de verschillende opdrachten serveren wij een Hou van Holland 3 gangen diner.
Ik hou van Holland
Dit uitje hebben wij geschikt gemaakt om met meerdere teams samen te kunnen spelen. Voor meer informatie bezoek onze website Ik hou van Holland
Eten en drinken tijdens het uitje
Tussen de verschillende opdrachten serveren wij een Ik hou van Holland 3 gangen diner.
Programma overzicht:
18.00 uur ontvangst met een drankje en bittergarnituur
18.30 uur eerste spelronde
19.00 uur eerste gang van het diner, daarna wisselen we elke spelronde af met een gang van het diner
22.00 uur einde
Tarieven Ik hou van Holland uitje
Inclusief: Presentator en spelmatriaal vanaf 20 deelnemers
| 3 gangen menu |
€ 39,50 |
| Walking Diner |
€ 49,50 |
| 4 uur afkoop drankjes |
€ 14,00 |
Drankjes kunnen ook geturft worden.
3 gangen menu
- - Groente soep
- - Hollandsepot (hutspot met klapstuk, ebakken spekjes, zuurkool, boerenkool, rookworst, gehaktbal, jus , zuur garnituur en picallily)
- - IJscoupe
Walking diner
Tijdens het uitje wordt er steeds even pauze gehouden zodat er een klein hapje gehaald kan worden bij de kok.
- Geitenkaas met honing
- Zalmsalade
- Risotto met gestoofde prei,spekjes en pecorino
- Rundvlees in pittige kokossaus met rijst
- Tagliatelle met pharmaham, paddestoelen, chorizo en een roomsaus
- IJscoupe
|